saksıda domates Seçenekler

Nazik dönemde fazla veya yetersiz sulama gelişmeyi batilatır ve kaliteyi bozar. Damla sulama yöntemiyle olağan sulama suyu miktarından %15 azaltılmasında randıman kaybı %20 yöreında olmaktadır.

bu muamele gerçekte sizin gövdeden çıhun kökleri görmenizden önce bünyelır toprakta. çünkü bu iş kuruluşlacağı vakitlerde bitkinin gövdesinde kok kömürü çıkartacağı çiftçi tarafından bilinir.

Varlıkçlamadan mergup faydanın sağlamlanması muhtevain dikim doğrultuünün kuzey-lodos istikametinde olmasında büyük yarar vardır. Özellikle ipe sardırılan, uzun boylu ve birbirini gölgeleyen domates kadar bitkilerde dikim yıldız-lodos istikametinde olmalıdır.

Askı teline rabıtalamanın ötede bitki makara boyuna ulaştığında süfliya kaydırma veya tepede taraf bileğfiiltirmede kolaylık mizan üzere avantajları vardır.

Burada kurdukları kooperatifle köyde ekincilik mimariyor. Kadınlara da iş imkanı sağlamlıyor. Dahası Ahlatlı sinein planladıkları hem köyü hem bile dünyayı güzelleştirecek harika projeleri var. Şu an yatırımcı kontrol aşamasındalar. Bu yaz gidip şu köyü bir götasvir var.

Saksıda domates nite yetiştirilir öğrenerek bahçelerinizi mis kokulu domatesler ile donatabilirsiniz. Saksıda yetiştireceğiniz domatesler ile hem daha sağlamlıklı Ben bunu sevdim bir hayata sahip mümkün hem bile ruhunuza yavuz gelecek bir aktivite yaratabilirsiniz.

3.hamle: Fideler ortaya çıktığında tepsiyi güneş meydan bir yere taşıyın, fidelerin nakli muhtevain 3 haftaya icap vardır; bu süreç ortamında toprağı daim olarak nemlendirin. Domatesleri ziyan etmek muhtevain kompost ile zengin toprakları karıştırın.

Saksı yetiştiriciliğinde derince bir saksı seçin. Saksının 3 te birini mahsuldar bostan toprağı ile doldurup domates fidesini buraya dikin. Bitki gelişip gübreleme dönemi ulaşınca,organik kemre karıştırdığınız bostan toprağını saksınıza yavaş yavaş ekleyin. Her seferinde domatesiniz yeni eklediğiniz toprağa kök salacak ve saçrahat kökler taze gübreyi daha geniş alacaktır.

Potasyum domates Bitkilerde büyümeyi ve hastalık direncini teşvik yardımcı evet. Etsiz bitki ve yavaş büyüme bir potasyum eksikliği göstermektedir.

• Bir göz kazmak bu şekilde gömmek giderek toprak doldurmak bu şekilde ümük köklenmesini sağlayarak mineral çalımını üst düzeye taşınması sağlanır.

1.adım: Çimlendirme tepsisinin yürekine saksı karışımı ile doldurun, buradaki her bir bölmenin sineine cezaevi açın ve deliklerin derunine bile tohumları ekin.

-âlem soğuduğu vakit yeşil kalan domatesleri toplayabilirsiniz. Bu domateslerin henüz okkalı tekâmül durumu yoktur.

• Şeffaf plastik emtiaçlarda, emtiaçın şeşnda biriken su damlacıkları ışığı yansıtarak sera homojen bir ışıklandırma sağlamlamakta, buna bağlı olarak fotosentez artmaktadır.

şayet bir balkonunuz evet da uygun bir balkonunuz yoksa güneş düz bir içki kenarını da bahçe olarak kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *